2017-05-08

Pokaz doświadczeń chemicznych

27 kwietnia 2017 r. do naszej szkoły przybyli uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Starym Luboszu. Uczniom towarzyszyli ich rodzice. Gimnazjaliści zaprezentowali gościom swoje umiejętności. Uczestnicy kółka chemicznego pod kierunkiem p. A. Stefaniak pokazali serię ciekawych eksperymentów chemicznych. Zaprezentowaliśmy znikający atrament oraz nienutonowską ciecz, czyli taką, która raz jest ciałem stałem, a raz cieczą. Otrzymaliśmy wodór oraz podpaliliśmy ten gaz doprowadzając do kontrolowanego efektownego wybuchu. Czarodziejski dwutlenek węgla zgasił palącą się świeczkę. Młodzi chemicy – magicy pokazali gościom świat znikających i pojawiających się kolorów. Ciekawie prezentowała się fontanna z dwutlenku węgla. Moc wrażeń wzbudziło także doświadczenie pt. „lokomotywa”. Ukoronowaniem pokazu były przygotowane przez nas lampy – lawy, które rewelacyjnie prezentowały się przy zgaszonym świetle.

Niektórzy widzownie zostali zaproszeni do udziału w kilku doświadczeniach. Taka forma pokazu bardzo przypadła do gustu szóstoklasistom. Po zakończeniu pokazu otrzymaliśmy moc braw.

Pokaz doświadczeń chemicznych - galeria

Pokaz doświadczeń chemicznych