2017-05-15

Sukces Zosi Hertmanowskiej w V edycji Wojewódzkiego Konkursu "LESEN GEHEN"

13.05.2017r. w  Bibliotece Filologicznej NOVUM przy UAM w Poznaniu odbył się wojewódzki etap konkursu języka niemieckiego pt.: „Lesen gehen”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Filologiczna NOVUM UAM w Poznaniu  oraz Poznański Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. W bibliotece UAM spotkało się blisko 50 uczennic i uczniów z 27 gimnazjów województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego, aby zaprezentować swoje umiejętności pięknego interpretowania wierszy w języku niemieckim. Wśród nich była Zosia Hertmanowska z klasy IIb. W jury konkursu zasiadły trzy osoby: rodzimy użytkownik języka niemieckiego oraz wykładowca i studentka ostatniego roku Instytutu Filologii Germańskiej. Każdy uczestnik miał za zadanie przedstawić dwa wiersze niemieckich autorów wybrane z listy nadesłanej przez organizatorów. Jury oceniało płynność, wymowę, intonację i interpretację. Za każdą wymaganą umiejętność uczestnik mógł uzyskać po pięć punktów. Zosia przedstawiła następujące utwory: „Papierschiff im Rinnstein” Helmut Ballot oraz „Die Geschichte vom fliegenden Robert” Heinrich Hoffmann.

Po kilku godzinach oczekiwania na werdykt jury, usłyszeliśmy wyniki: Zosia Hertmanowska zajęła 2. miejsce!  Sukces cieszy tym bardziej, że po raz pierwszy nasza uczennica została  poddana ocenie tak profesjonalnego jury. W nagrodę Zosia, wraz z nauczycielką języka niemieckiego, p. Moniką Ratajczak, otrzymały zaproszenie do wzięcia udziału w dwudniowym forum polsko-niemieckim pt.” Ochota na przyszłość”, które odbędzie się we wrześniu w Zamku Trebnitz, w Brandenburgii (Niemcy).

Herzlichen Glückwunsch !

Sukces Zosi Hertmanowskiej w V edycji Wojewódzkiego Konkursu "LESEN GEHEN" - galeria

Sukces Zosi Hertmanowskiej w V edycji Wojewódzkiego Konkursu   ˝LESEN GEHEN˝