2017-05-19

Gimnazjaliści poznają swoje predyspozycje zawodowe

W dniu 16 maja 2017 r. - odbyły się zajęcia warsztatowe pn. „Poznaj swoje predyspozycje zawodowe". W warsztatach uczestniczyła młodzież z  trzecich klas. Zajęcia poprowadzili pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lesznie -  doradcy zawodowi: Ewa Dzikowska-Julska i Marzena Szymańska- Grzegorzek z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Lesznie oraz pośrednik pracy Bartosz Kasprzak z Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Kościanie. Przedstawiono młodym ludziom, jak ważne w życiu każdego człowieka jest świadome kształtowanie własnej drogi i kariery zawodowej.

Uczniom przybliżono tajniki wyboru zawodu, służył temu przeprowadzony test predyspozycji, dzięki któremu młodzież poznała swój profil zawodowy. Wskazywano gimnazjalistom kierunki kształcenia, jakie odpowiadają ich osobowościom. Ponadto pośrednik pracy Bartosz Kasprzak zapoznał młodzież z działalnością Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Kościanie,  z ofertami pracy w celu przygotowania zawodowego młodocianych pracowników,  oraz zachęcał uczniów do podejmowania dorywczej pracy wakacyjnej.

Szkolny doradca zawodowy

Michał Banaszak

Gimnazjaliści poznają swoje predyspozycje zawodowe - galeria

Gimnazjaliści poznają swoje predyspozycje zawodowe