2017-05-27

Sukces Joasi Hałasowskiej w Powiatowym Konkursie Matematycznym

Już po raz 16 w Gimnazjum nr 3 w Kościanie został zorganizowany Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas I Gimnazjum. Konkurs ma na celu przede wszystkim rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzowanie „królowej nauk” wśród uczniów oraz integrację młodzieży z różnych środowisk. Stanowi on również  swoistą „przymiarkę” do  konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty.

Podobnie jak w latach poprzednich konkurs przebiegał dwuetapowo. Najpierw odbyły się eliminacje szkolne i to one wyłoniły 3 najlepszych uczniów, którzy reprezentowali swoje szkoły w czasie finału. Łącznie udział w nim wzięło  28 gimnazjalistów z 10 gimnazjów powiatu kościańskiego.

Maksymalnie można było uzyskać 20 punktów. Najwięcej punktów zdobył Daniel Michalak z Gimnazjum w Starych Oborzyskach oraz ucznnica naszej szkoły Joanna Hałasowska. Ponieważ o zajętym miejscu decydował również czas oddania pracy, Joasia uplasowała się na drugiej pozycji. Gratulujemy Joasi i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Sukces Joasi Hałasowskiej w Powiatowym Konkursie Matematycznym - galeria

Sukces Joasi Hałasowskiej w Powiatowym Konkursie Matematycznym