Zajęcia Pozaszkolne

Szeroki wybór

Strona Główna Dla Ucznia Zajęcia Pozaszkolne

O Zajęciach Pozaszkolnych

Zajęcia pozaszkolne stanowią ważny aspekt edukacyjny w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. Umożliwiają one uczniom rozwijanie swoich pasji, talentów oraz nabywanie nowych umiejętności poza tradycyjnym programem nauczania. Dzięki nim nasi uczniowie mają szansę nie tylko pogłębiać swoje zainteresowania, ale również budować relacje z rówieśnikami, pracować w zespole i uczyć się odpowiedzialności.

Nasze zajęcia pozaszkolne są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli i instruktorów, którzy z pasją przekazują swoją wiedzę i doświadczenie. Oferta jest różnorodna – od kół zainteresowań naukowych, przez sekcje sportowe, po warsztaty artystyczne. Dzięki temu każdy uczeń może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od swoich zainteresowań i predyspozycji. Encouraging students to participate in these extracurricular activities is an integral part of our holistic approach to education, fostering a balanced and well-rounded development.

Kluby i Koła Zainteresowań

W Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków przykładamy wielką wagę do rozwijania indywidualnych pasji i talentów naszych uczniów. Kluby i koła zainteresowań stanowią doskonałe miejsce do eksploracji różnorodnych dziedzin, od nauk przyrodniczych po sztuki piękne. Są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli oraz ekspertów z zewnątrz, którzy z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Oto niektóre z klubów i kół zainteresowań dostępnych w naszym gimnazjum:

• Koło Matematyczne Dla tych, którzy kochają liczby i łamigłówki. Prowadzi: p. Jan Kowalski.
  • Koło Teatralne Dla uczniów z pasją aktorską, pragnących eksplorować świat sceny. Prowadzi: p. Maria Nowak.
  • Klub Astronomiczny Dla młodych astronomów, pragnących zgłębiać tajemnice kosmosu. Prowadzi: dr Jakub Gwiazdowski.
  • Koło Języka Angielskiego Dla uczniów chcących doskonalić swoje umiejętności językowe w praktyczny sposób. Prowadzi: p. Anna Zielonka.
  • Koło Nauk Przyrodniczych Dla ciekawych świata i pragnących odkrywać tajemnice przyrody. Prowadzi: p. Karol Łącki.

Sekcje Sportowe

Sport jest nieodłącznym elementem życia szkolnego w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków. Wierzymy, że aktywność fizyczna jest kluczem do zdrowego rozwoju, zarówno ciała, jak i umysłu. Nasze sekcje sportowe oferują uczniom możliwość rywalizacji, doskonalenia techniki, a także nauki dyscypliny, pracy zespołowej i ducha sportowego.

Poniżej przedstawiamy sekcje sportowe dostępne dla naszych uczniów:

• Sekcja Piłki Nożnej Dla miłośników najpopularniejszego sportu na świecie. Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu pod okiem doświadczonego trenera, p. Adama Nowaka.
  • Sekcja Siatkówki Idealna dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności siatkarskie i rywalizować z innymi szkołami. Prowadzi: p. Ewa Kowalczuk.
  • Sekcja Lekkoatletyczna Dla uczniów pragnących doskonalić się w biegach, skokach czy rzutach. Treningi pod okiem p. Tomasza Biega.
  • Sekcja Pływacka Dla tych, którzy czują się jak ryby w wodzie. Prowadzone przez p. Martę Wodnik.
  • Sekcja Szachowa Choć to sport umysłowy, wymaga on równie dużo determinacji i strategii. Prowadzi: p. Jerzy Król.

Równość i Szacunek

W Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków głęboko wierzymy, że każda osoba, niezależnie od pochodzenia, wieku czy przekonań, zasługuje na równość i szacunek. Promujemy otwartość i wzajemne zrozumienie, ucząc uczniów empatii, tolerancji oraz wartości prawdziwego szacunku wobec innych.

Pasja i Zaangażowanie

Nasze gimnazjum kładzie nacisk na rozwijanie pasji i zaangażowania wśród uczniów. Wierzymy, że kiedy młodzi ludzie angażują się w to, co robią z całego serca, osiągają prawdziwą doskonałość. Zachęcamy do poszukiwania własnej drogi, odkrywania nowych zainteresowań i poświęcania się swoim marzeniom.

Ciągłe Uczenie się i Rozwój

Edukacja w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków to nie tylko nabywanie wiedzy, ale przede wszystkim proces ciągłego rozwoju. Uczymy uczniów, że prawdziwe uczenie się jest niekończącą się podróżą, pełną odkryć, inspiracji i osobistego wzrostu. Zachęcamy do stałego poszerzania horyzontów i dążenia do bycia lepszym w każdym aspekcie życia.